Spojené arabské emiráty - poznávací zájezd perly Emirátů s koupánímSpojené arabské emiráty – země na Arabském poloostrově, kde najdete průzračné teplé moře, pláže s jemným pískem, moderně vybavené hotely s kvalitními službami. Celoroční teplé klima je zárukou ideální dovolené v každém období. Přinášíme vám zcela novou a jedinečnou nabídku kombinovaného poznávacího zájezdu v Emirátech, kde máte možnost poznat až 5 emirátů (Dubaj, Abú Dhabí, Sharjah, Ajman a Fujairah). Během týdne Vás čeká nabitý program plný různých výletů a zážitků, užijete si i adrenalin na pouštní safari a ochutnáte vynikající arabskou kuchyni.


Fakultativní výlety (možnost dokoupení u delegátů na místě):
- Moderní Dubaj: 70,- EUR
- Výlet k Indickému oceánu s koupáním: 90,- EUR (výlet s obědem)
- Výlet lodí Dhow Creek Cruise: 75,- EUR (výlet s večeří)
- Noční Dubaj: 80,- EUR (výlet s večeří)
- Výlet Pouštní Safari: 90,- EUR (výlet s večeří)
- Výlet do Abú Dhabí: 95,- EUR (výlet s obědem)
- Nejvyšší budova světa Burj Khalifa s vyhlídkou ve 124. patře: 60,- EUR
- Výlet lodí kolem Palmového ostrova: 75,- EUR
- Výlet Futuristická Dubaj: 70,- EUR


Zvýhodněný balíček výletů: za 280,- Eur, který obsahuje:
- Výlet Moderní Dubaj
- Výlet Pouštní Safari s večeří
- Výlet k Indickému oceánu s koupáním a obědem
- Výlet lodí Dhow Creek Cruise s večeří
- Odborný výklad česky hovořícího průvodce během výletů


Poznámka
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Pořadí výletů dle jednotlivých dnů se může změnit nebo výlety mohou být upraveny dle letových časů!
- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrační.
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce, transfery na jednotlivé výlety a jídla během dne nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
- Výlety jsou organizovány místní cestovní agenturou.
- Při vstupu do mešity šejka Zayeda v Abú Dhabí je nutné dodržet předepsaný oděv, je vyžadováno volné, plně zakrývající a neprůsvitné oblečení (muži - dlouhé kalhoty, zakrytá hruď a ramena; ženy - dlouhý rukáv a dlouhá sukně/kalhoty, šátek na hlavu, nevhodná je bílá barva oblečení). V případě nedostatečného oblečení může být vstup do mešity bez náhrady odepřen.
- Pro vycestování je nutný pas s minimální platností ještě 6 měsíců po návratu z krajiny (v pasu nesmí být razítko Izraele).
- V případě, že dítě do 18ti let cestuje s rodiči, bude imigrační oddělení potřebovat kopii rodného listu (a to i v případě, kdy má stejné jméno jako rodiče). V případě, že dítě do 18-ti let cestuje bez rodičů (například s prarodiči) nebo má jiné rodinné jméno než jeden z rodičů, bude imigrační oddělení potřebovat: kopii rodného listu a potvrzení rodičů, že dítě může cestovat.
- S účinností od 31.3.2014 se v emirátech Dubaj a Abú Dhabí hradí pobytová taxa v hotovosti na hotelové recepci a její výše je stanovena dle kategorie hotelu i apartmánového komplexu následovně: 3* hotel - min. 3 USD pokoj/noc, 4* hotel - min. 4,5 USD pokoj/noc, 5* hotel a apartmánový komplex - min. 5,5 USD pokoj/noc. Tuto taxu není možné vybrat předem a zahrnout do ceny zájezdu. K všem cenám a poplatkům se počítá navíc DPH ve výši 5%.

Stravování: snídaně

SNÍDANĚ formou bufetu

Doprava: letecky

z Prahy

Ubytování: hotel ****

Ubytování: hotel "no name" kategorie min. 4*. K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky. Přistýlka je formou rozkládácího lůžka nerbo pohovky. Fotografie ubytování v této nabídce jsou pouze ilustrační.

Program zájezdu

1. den: přílet do Dubaje je plánován ve večerních hodinách. Po příjezdu na hotel následuje ubytování a info schůzka s delegátem. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.
2. den: Celodenní návštěva Abú Dhabí: dnes navštívíme hlavní město emirátů - Abú Dhabí. V Abú Dhabí budete oslněni luxusem. Tento emirát je ze všech nejbohatší a při jeho návštěvě neuvěříte, že do objevu ropy šlo o malou beduínskou vesnici. Cesta povede podél krásné pobřežní 8 km dlouhé promenádě, která je lemovaná mrakodrapy. Výlet pokračuje přejezdem na ostrov Yas Island, kde se nachází známá závodní dráha Formule 1 a první a největší tematický park Ferrari (možnost vyfotografovat). Dále navštívíme jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě – mešitu Shejka Zayeda, kde budete oslněni nádhernou islámskou architekturou. Zastavíme se na oběd v hotelu Marriot Hotel Abu Dhabi. Po obědě cestou dál budeme projíždět kolem luxusního 7* hotelu Emirates Palace (možnost vyfotografovat) a nakonec navštívíme venkovní etnografické muzeum tzv. Herritage Villlage, které vypráví o životě původních obyvatel a beduínů. Nakonec v rámci extra prohlídky máme ještě možnost navštívit nádherný královský a zároveň prezidentský palác – tzv. Qasar el Watan, který byl dokončen v roce 2017 a veřejnosti otevřen posléze v roce 2019. V paláci budeme obdivovat vnitřní i venkovní prostory s žulovými a mramorovými fasádami a bohatě zdobenými arabskými ornamenty. Tato prohlídka je za extra vstup: cca 20,- € / osoba. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.
3. den: Celodenní výlet k Indickému oceánu (východní pobřeží) s koupáním a obědem: dnes hned po snídani vyrazíme přes členitou krajinu plnou kaňonů k východnímu pobřeží Indického oceánu, jehož křišťálově čisté vody jsou vhodné pro koupání a potápění. Po příjezdu do emirátu Fujairah navštívíme jeden ze zdejších plážových klubů, kde si užijeme slunění, koupání a zázemí plážového klubu (lehátka a slunečníky a oběd s nealko nápoji v ceně výletu; alko nápoje za poplatek). Na zpáteční cestě do Dubaje zastávka na tradičním trhu. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.
4. den: dopoledne: Futuristická Dubaj: dnes máme na programu prohlídku toho nejnovějšího, co Dubaj nabízí. Dubaj je známá jako město mrakodrapů a futuristických budov nejrůznějších tvarů. Dnes během panoramatické jízdy městem uvidíme tyto spektakulární stavby v celé své nádheře. Projedeme i známou třídou Sheyk Zayed Road, kterou lemují samé výškové budovy ze skla a ocele. V rámci výletu navštívíme i vyhlášené Dubajské muzeum budoucnosti (Dubai Future Museum), jehož budova byla v roce 2022 vyhlášenou za jednu z nejkrásnějších na světě. Muzeum budoucnosti je výstavní prostor pro inovativní a futuristické ideologie, služby a produkty. Muzeum budoucnosti se nachází ve finanční čtvrti Dubaje a má tři hlavní prvky: zelený kopec, budovu a prázdnotu (vstupné v ceně výletu).

odpoledne: Pouštní safari (s večeří): dnes do cca 15 hod. máme osobní volno s možností koupání. Odpoledne od cca 15 hodin můžeme podniknout velmi zajímavý a adrenalinový výlet Pouštní safari. Odpoledne budeme vyzvednuti moderními džípy, přesuneme se do pouště, kde zažijeme napínavou jízdu přes pouštní duny. Posléze se můžeme těšit na jízdu na velbloudech a navečer se přesuneme do jednoho beduínského kempu, kde nás čeká chutné barbecue s možností vychutnat si i typickou arabskou kuchyni. O zábavu se nám postarají nejen břišní tanečnice, ale i místní folklór a těšit se můžete i na kouření vodní dýmky. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.
5. den: dopoledne: Výlet Tradiční Dubaj (půldenní výlet zdarma pro všechny) a přesun do dalšího hotelu: ráno podnikneme projížďku městem Dubaj známého jako město ze zlata. Cesta začíná návštěvou Muzea arabské kultury, které se nachází v historické pevnosti Al Fahidi staré již skoro 200 let. Poté společně pokračujeme k převozu Abra, kde budeme mít možnost vidět a také vyfotografovat krásné panorama Dubaje. Posléze se přesuneme do rušného tržiště plného obchůdku s kořením a se zlatem. Navštívíme specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou s možností výhodných nákupů. Odpoledne společný přesun do dalšího hotelu v oblasti Dubaj.

odpoledne: výlet Dhow Creek Cruise – plavba tradiční dřevěnou lodí s večeří: během tohoto výletu zažijeme jedinečnou plavbu na jedné z tradičních obchodních lodí, kterými se v minulosti přepravovalo zboží. Jedná se o menší dřevěné lodě, nyní vyzdobené nejrůznějšími světly. Během plavby budeme pozorovat krásné panorama tradiční i moderní Dubaje s mrakodrapy a poplujeme až k břehům Perského zálivu. V průběhu plavby bude připravené buffé s tradiční arabskou kuchyní a krátký kulturní program. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Dubaj.
6. den: dopoledne: Moderní Dubaj: dnes navštívíme známý Zabeel Palace, který se začal stavět již v 60. letech 20. století a dnes pokrývá téměř 65 hektarů a má více než 5 budov, v nichž sídlí rezidence různých členů královské rodiny. Poté se kolem světoznámého hotelu připomínajícího plachetnici - Burj Al Arab přesuneme na Palmový ostrov a zastavíme se u známého hotelu Atlantis (u všech zmíněných míst foto pauza). Po Palm Jumeirah se přesuneme na nedávno dokončený umělý dubajský ostrov Bluewater Island, kde se mimo jiné nachází i nejvyšší vyhlídkové kolo na světe – Ain Dubai neboli Dubajské oko. Zde budeme mít volný čas, který můžeme využít procházkou po promenádách či posezením v některé z místních kaváren. Možnost jízdy na největším ruském kole Ain Dubaj za extra poplatek cca 25,- € / osoba.

odpoledne: Noční Dubaj (s večeří): k večeru se vydáme na prohlídku noční Dubaje. Během výletu uvidíme osvětlené největší skvosty Dubaje vč. nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Projíždět budeme hlavní dubajskou tepnou – Třídou šejka Zayeda, která je lemovaná osvětlenými vysokými mrakodrapy, v kterých mají sídla luxusní hotely, banky, nadnárodní společnosti apod. a přesuneme se do krásné, moderní čtvrtě Dubai Marina, kde můžeme obdivovat nádherné panorama mrakodrapů vystavěných kolem umělé zátoky. V oblasti se nachází množství restaurací, kaváren, promenád i hotelů. Poté se projdeme po krásném bazaru Souk Madinat Jumeirah, což je komplex obchůdků a kaváren vybudovaný nad vodními kanály. Navečeříme se v příjemné dubajské restauraci (večeře formou švédských stolů). Po večeři přejdeme k největšímu nákupnímu centru na světě – Dubai Mall, kolem kterého se rozprostírá oddychová zóna s uměle vybudovaným jezerem, jež nabízí nádherou panoramu na osvětlenou nejvyšší budovu světa a zažijete zde unikátní několikaminutové představení zpívající a tančící fontány, jedná se opravdu o dech beroucí zážitek. Fakultativně možnost navštívit nejvyšší budovu světa Burj Khalifa (za extra poplatek). Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Dubaj.
7. den: dopoledne: Výlet lodí kolem Palmového ostrova (pouze v případě, že bude dostatek času): dnes máme možnost zúčastnit se dalšího fakultativního výletu - Plavba lodí kolem Palmového ostrova. Během plavby budeme pozorovat krásně architektonicky řešené domy a vily známých osobností a nádherné hotely, jež se zde nachází.

odpoledne: transfer na letiště a odlet domů: v pozdních odpoledních hodinách je plánován transfer na letiště a následně odlet domů.
8. den: Přílet do Prahy.

08.10. - 15.10.2024 úterý - úterý
snídaně letecky (Praha)
Sleva 29% 23 980 Kč 16 980 Kč
cena za 8 dní (6 nocí)

Slevy

 • Akční cena platí do další aktualizace.

Cena zahrnuje

 • letenku Praha - Dubaj/Sharjah – Praha (let může být operován s přestupem)
 • letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
 • transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely klimatizovaným moderním autobusem
 • ubytování na 6 nocí / 7 dní v min. 4* hotelech místní kategorizace dle programu (4 noci v oblasti Sharjah + 2 noci v oblasti Dubaj)
 • snídaně formou bufetu
 • půldenní výlet Tradiční Dubaj
 • služby českého delegáta
 • povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (příplatek: 1190 Kč)
 • místní pobytovou taxu v Dubaji: min. 15 – 20 AED + DPH 5% (cca min. 4,5 USD -5,5 USD + DPH 5%) / pokoj / noc. Taxa se hradí během pobytu v hotovosti v USD, EUR nebo AED v hotelové recepci. Výše taxy se může během roku změnit!
 • výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
 • jídla během dne, která nejsou obsažena v jednotlivých výletech a nápoje během jídel
 • spropitné (doporučené spropitné je cca 25 € na osobu a pobyt)