Normandie - Bretagne

od 9 890 Kč


KRAJEM VIKINGŮ, KELTŮ, IMPRESIONISTŮ, CALVADOSU A CAMEMBERTU


Poznávací zájezd do západní Francie nás zavede do tajemných krajů Normandie a Bretaň. Do kraje korzárů, kamenných měst, prehistorických památek a malebných přístavů na členitém pobřeží Atlantiku.

Stravování: snídaně

5x snídaně

Doprava: autokarem

TRASA - Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Olomouc, (Kroměříž, Zlín), Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň


PŘÍPLATKY ZA SVOZY: z nástupních míst - Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín - 400 Kč/os.;
z nástupních míst - Hranice, Kroměříž, Zlín - 350 Kč/os.


Svozy mohou být zajištěny autobusem, mikrobusem nebo osobním autem dle počtu přihlášených osob. V případě menšího počtu osob z odjezdového místa je CK oprávněna svoz zrušit a klienti budou informováni o možnosti nejbližšího nástupního místa. Zrušení svozu není důvodem ke stornování celého zájezdu.

Ubytování: hotel

5x nocleh ve dvou nebo třílůžkových pokojích hotelů turistické kategorie

Program zájezdu

1. den: ODJEZD Z ČR - odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes Německo do Francie, nocleh.
2. den: GIVERNY - JUMIEGES - ÉTRETAT - odjezd malebným údolím Seiny do městečka Giverny – prohlídka zahrady a domku, ve kterém strávil posledních 43 let svého života impresionista Claude Monet, zastávka u Château Gaillard - zříceniny hradu krále Richarda Lví Srdce, průjezd městečkem Les Andelys,odpoledne projížďka přírodním parkem Parc naturel régional, návštěva starobylého opatství Jumieges, přejezd na Alabastrové pobřeží, návštěva Étretat – lázeňského městečka se skalními branami vysokými 70 metrů,ubytování v oblasti Le Havre, nocleh.
3. den: HONFLEUR - BAYEUX - SAINTEMERE-ÉGLISE - dopoledne zastávka v přímořském letovisku Honfleur – umělci oblíbeném malebném přístavu, příjezd do Bayeux – kolébka vévodů z Normandie, návštěva muzea s proslulou 70m dlouhou tapisérií znázorňující dobytí Anglie Vilémem Dobyvatelem, odpoledne příjezd k návštěvě míst spojených s vyloděním spojeneckých vojsk v Normandii v r. 1944, první výsadkáři osvobozené městečko Sainte-Mére-Église s interaktivním muzeem,americký hřbitov v Colleville-sur-Mer zbudovaný nad nejkrvavější pláží Omaha Beach, muzeum vylodění v Arromanches- les-Bains u britské pláže Gold Beach, ubytování v okolí Caen, nocleh.
4. den: CAEN - MONT ST.MICHEL- SAINT MALO - příjezd do Caen, oblíbené sídlo normanského vévody a anglického krále Viléma Dobyvatele s pozůstatky starého hradu,kostel svatého Petra a mužský klášter s náhrobkem Viléma Dobyvatele, odpoledne návštěva nejnavštěvovanějšího místa západní Francie – městečko s klášterema Mont Saint-Michel, přejezd na bretaňské Smaragdové pobřeží, procházka pirátským městečkem Saint-Malo – rodiště objevitele Kanady (1534) Jacquesa Cartiera, ubytování v oblasti Rennes, nocleh.
5. den: CARNAC - QUIBERON - LE MANS - prohlídka megalitických památek v Carnacu – nejrozsáhlejší komplex megalitických památek v Bretagni (menhiry, dolmeny), přejezd na poloostrov Quiberon, možnost koupání na písečných plážích Divokého pobřeží, navečer příjezd do města Le Mans – proslavené automobilovými závody se závodním okruhem, ubytování - možnost noční procházky po Starém městě s množstvím historických památek, nocleh.
6. den: CAMEMBERT - ROUEN - zastávka v městě Camembert - rodišti krále sýrů, návštěva Muzea Camembertu s degustací normandských sýrů, přejezd do historického Rouenu, prohlídka hlavního města Horní Normandie – kostel Svaté Jany z Arku, místo upálení Panny orleánské, Hodinová věž, Justiční palác, katedrála Notre-Dame s náhrobky normanských vévodů, kostel Saint-Maclou s unikátní kostnicí, možnost navštěvy interaktivního muzea věnovaného Johance z Arku, dále Muzeum výtvarných umění s bohatou sbírkou impresionistů, pozdě večer odjezd do ČR.
7. den: PŘÍJEZD DO ČR - v odpoledních hodinách příjezd do nástupních míst.

srpen 2019

12.08. - 18.08.2019 pondělí - neděle
snídaně autokarem (Brno)
9 890 Kč
cena za 7 dní (5 nocí)

Cena zahrnuje

  • dopravu do Francie klimatizovaným autobusem s WC, video
  • 5x nocleh ve dvou nebo třílůžkových pokojích hotelů turistické kategorie
  • 5x snídaně
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • 3x večeře (příplatek: 840 Kč)
  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3500 Kč)
  • komplexní pojištění (příplatek: 210 Kč)
  • vstupné
  • příp. pobytové taxy