Maroko - okruh královskými městy Maroka - akce senior 50+****

od 11 980 Kč
Sleva -48% 22 980 Kč


Zvýhodněný balíček výletů: za 199,- EUR,- Eur, který obsahuje (úhrada na místě u delegáta):
- Výlet Casablanca vč. oběda (2. den)
- Výlet Rabat + Fez vč. oběda (3. den)
- Výlet Fez + Meknez vč. oběda (4. den)
- Výlet Meknez – Beni-Mellal – Marrákeš vč. oběda (5. den)
- Výlet Marrákeš vč. oběda (6. den)
- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
- Transfer na jednotlivé výletyExtra výlety (7. a 8. den): Výlet do malebného rybářského městečka Essaouira (orientační cena 35 €),
večerní výlet tradiční folklórní show Fantasia (orientační cena 55 €) a výlet do Agadiru (8. den) – finální ceny výletů budou upřesněny na místě delegátem (tyto výlety nejsou zahrnuty v programovém balíčku).

Stravování: polopenze

snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo servírovaná. U večeře se nápoje hradí extra.

Doprava: letecky

odlet z Prahy

Program zájezdu

1. den: Přílet: po přivítaní na letišti bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti Agadir, ubytování a informační schůzka s Vašim průvodcem. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Agadir.
2. den: Casablanca: po snídani opustíme Agadir a vydáme se do největšího města marockého pobřeží, do známé Casablanky. Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět: elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí). Během prohlídky města pauza na oběd (oběd v ceně výletu). Před odjezdem na hotel si uděláme krátkou pauzu s výhledem na oceán. Poté ubytování v dalším hotelu v oblasti Casablanca. Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Casablanca.
3. den: Rabat + cesta do Fezu: dnes budeme pokračovat do hlavního města krajiny, do Rabatu. Během prohlídky města uvidíme královský palác, mauzoleum Mohammeda V, antické ruiny Chellah a Hassanovu věž. Později se projdeme uličkami středověké pevnosti Kasbah of Udayas a prozkoumáme její slavné zahrady. Po prohlídce Rabatu se naobědváme (oběd zahrnutý v ceně dnešního výletu) a po obědě pokračujeme do jednoho z nejhezčích měst v zemi, do Fezu. Po příjezdu do města si vychutnáme dech beroucí výhled na město z kopce týčícím se nad městem. Před příjezdem na hotel stihneme ještě krátkou panoramatickou prohlídku města autobusem. Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Fez.
4. den: Fez + Meknez: dnes nás čeká celodenní výlet fascinujícím městem Fez. Město Fez bylo založeno v 9. století a je domovem nejstarší univerzity na světě. Celé město vč. jeho nejstarší části – Medina Fez el Bali je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Vydáme se na objevování spletitého labyrintu uliček Mediny, prohlídneme si zde mozaikovou kašnu Nejjarine a nejznámější svatyni v zemi, kde je uložená hrobka vládce Moulay Idriss II. Následuje pauza na oběd (oběd je zahrnutý v ceně dnešního výletu). Poté budeme pokračovat úzkými uličkami, které vedou židovskou čtvrtí Mellah až na předměstí, kde budeme mít možnost vidět Královský palác. Z opevnění paláce se nám naskytne neopakovatelný výhled na celé město. Poté se vydáme do dalšího města Meknez - bývalého královského města za vlády Moulay Ismaila, který toto město vybudoval. Mekness je známo jako město stovek minaretů a je zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlídneme si zachovalou městskou bránu Bab Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu, mauzoleum vládce Moulaye Ismaila a náměstí El Hedhim. Následuje transfer do dalšího hotelu. Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Meknez.
5. den: Meknez – Beni-Mellal – Marrákeš: dnešní den po snídani se vydáme na cestu podél úpatí pohoří Atlas směrem do královského Marrákeše. Cestou se můžeme kochat výhledy na krásnou marockou krajinu, její pohoří i údolí. V průběhu cesty si uděláme pauzu na oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu). Po obědě nás čeká krátká procházka krásnými zahradami Beni-Mellal, kde se nám naskytne i moc hezká vyhlídka na místní pevnost. Přes vnitrozemí pokračujeme dále do Marrákeše, kam dorazíme v podvečer a ubytujeme se v dalším hotelu. Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.
6. den: Marrákeš: po snídani opustíme hotel a vypravíme se na prohlídku Marrákeše, během které navštívíme nejpopulárnější historické památky města. První zastávkou bude mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Jako další nás čeká prohlídka paláce Bahia s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Poté si vychutnáme odpočinek v krásných zahradách Agdal, které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu). Odpoledne se vydáme do staré čtvrti - Medina, budeme procházet bludištěm uliček a malých náměstíček až na centrální náměstí Jemaa el-Fnaa, kde se nachází světoznámé tržiště. Každý den odpoledne se celé náměstí zaplní lidovými umělci (akrobaté, kejklíři, zaklínači hadů, žongléři…) a z otevřených stánků se line vůně čerstvě připravovaného jídla a my si tak můžeme vychutnat působivou atmosféru tohoto místa. Naší poslední návštěvou budou specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou (možnost výhodných nákupů). Následuje transfer a ubytování v dalším hotelu v Marrakéši. Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.
7. den: Fakultativní výlet - Essaouira: dnes můžeme zvolit volný den nebo si vybrat extra výlet do malebného rybářského městečka Essaouira, které je rovněž zapsáno v dědictví UNESCO. Essaouira je kosmopolitní město, ve kterém se míchají kultury, náboženství i architektura z Evropy i Afriky. To můžeme nejlépe pozorovat v staré části města Medina, kterou navštívíme. Ačkoliv toto město leží na pobřeží, podíváme se i do pobřežní pevnosti Skala de la Vile, odkud se nám naskytnou krásné výhledy na přístav i oceán. Oblast Essaouiry je rovněž známa výrobou arganového oleje, proto se během cesty zastavíme v manufaktuře, kde můžeme vidět tradiční způsob výroby tohoto produktu. Večer máme možnost se zúčastnit tradiční berberské zábavy – Fantasia, která obsahuje závody a akrobacii na koních, vystoupení různých berberských kmenů ve svých krojích, dále břišní tanečnice, létající koberec a další. Po večeři návrat zpět do hotelu. Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.
8. den: Fakultativní výlet – Agadir a odlet zpět do Prahy: ještě před odletem zpátky do Prahy budeme mít možnost navštívit město Agadir (fakultativní výlet). V Agadiru si prohlédneme staré město, hrad, místní tržnici a další zajímavá místa. Plánovaný odlet do Prahy je až ve večerních hodinách a po prohlídce města nás čeká transfer na letiště a let zpět do Prahy.

Poznámky: - Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 1 500 Kč / osoba. - Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny. - Konkrétní jména hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní. - Výlety vč. transferů na jednotlivá místa, vstupů do navštívených objektů či památek a výkladů průvodců a obědů nejsou zahrnuty v základní ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta. - Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK. - Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 3 měsíce po návratu z krajiny. - Místní pobytová taxa 40 EURO/os./pobyt - splatná na místě u delegáta

duben 2019

04.04. - 11.04.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 48%22 980 Kč 11 980 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
11.04. - 18.04.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 46%22 980 Kč 12 480 Kč
cena za 8 dní
18.04. - 25.04.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 39%22 980 Kč 13 980 Kč
cena za 8 dní
25.04. - 02.05.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 41%22 980 Kč 13 480 Kč
cena za 8 dní

květen 2019

02.05. - 09.05.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 41%22 980 Kč 13 480 Kč
cena za 8 dní
09.05. - 16.05.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 46%22 980 Kč 12 480 Kč
cena za 8 dní
16.05. - 23.05.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 46%22 980 Kč 12 480 Kč
cena za 8 dní
23.05. - 30.05.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 46%22 980 Kč 12 480 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
30.05. - 06.06.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 46%22 980 Kč 12 480 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

červen 2019

06.06. - 13.06.2019 čtvrtek - čtvrtek
polopenze letecky
Sleva 46%22 980 Kč 12 480 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Agadir – Praha
 • letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
 • transfer letiště – hotel – letiště a transfery mězi jednotlivými hotely
 • ubytování na 7 nocí/8 dní v min. 4* hotelu místní kategorizace dle programu (1+1+1+1+1+2)
 • polopenzi (snídaně a večeře)
 • dotaci vybrané země programu Senior Voyage
 • služby českého delegáta
 • pojištění pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • rozšířené top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za (příplatek: 560 Kč)
 • osoby mladší 50 let jsou za příplatek (příplatek: 1500 Kč)
 • místní pobytovou taxu: 40 €/osoba/pobyt splatnou na místě
 • transfery k jednotlivým památkám a objektům, vstupy do navštívených areálů, objektů a výklady průvodců nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku za 199 €/os.
 • extra výlety (7. a 8. den): výlet do malebného rybářského městečka Essaouira, večerní výlet tradiční folklórní show Fantasia a výlet do Agadiru (8. den) - cena bude upřesněna na místě delegátem (tyto výlety nejsou zahrnuty v programovém balíčku)
 • konkrétní jména hotelů budou sděleny na místě delegátem
 • spropitné
 • nápoje během jídel