Perly Portugalska: Lisabon - Fatima – Porto

od 18 980 Kč
Sleva - 30% 26 980 Kč


O Portugalsku se říká, že je to země, která se vyvíjela zády k Evropě, s pohledem upřeným k oceánským dálavám. Podmíněno je to jistě polohou na hranicích Evropy a tak i částečnou izolací od největšího dění na kontinentě. Vytvořila si tak ale svou jedinečnou atmosféru, spojující pohostinnost, ducha melancholie saudade, tradici a zároveň originalitu v jednoduchých věcech, klid, který nezná shon, hluk a zmechanizovanou uniformitu dnešní Evropy. Poznejte tedy rozhraní dvou světů - nohama zůstaňte na důvěrně známém světadílu, myšlenky však nechte brouzdat někde v oblacích, tam, kde končí země a je slyšet a cítit oceán. Během poznávacího zájezdu budete mít možnost navštívit místa jako Fátima, hlavní město Lisabon, Coimbru, Porto a Aveiro.


Fakultativně na místě:
Programový balíček výletů za 249,- € (platba na místě u delegáta):
- výlet Fátima + Nazaré + Óbidos (2. den)
- výlet do Lisabonu (3. den)
- výlet do Coimbry (4. den)
- výlet do Porta (5. den)
- výlet do Aveira a na pláž Costa Nova (6. den)
- vstupy do vybraných navštívených objektů a památek
- plavba lodí v Aveiru
- výklad českých průvodců


Extra výlet: Výlet Sintra + Cabo da Roca (7. den programu) – cena samostatně 65,- € (cena výletu obsahuje vstup do zámečku a zahrad).

Speciální nabídka Programový balíček výletů + Extra výlet Sintra vč. zámku a zahrad Quinta da Regaleira + Cabo da Roca za 280,- € (místo 314,- €)!


Poznámka
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Konkrétní jména hotelů budou sděleny na místě delegátem.
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou programového balíčku.
- Fotografie hotelů a ubytování uvedené u nabídky jsou ilustrační.

Stravování: polopenze

POLOPENZE VČ. NÁPOJŮ – snídaně a večeře formou bufetu nebo servírovaná večeře. U večeře se podává zdarma džbánek vody a vína.

Doprava: letecky

z Prahy

Ubytování: hotel ***

Ubytování během zájezdu je zajištěno v 1 hotelu během celého pobytu kategorie min. 3*.


Hotel kategorie min. 3* se nachází v středním Portugalsku v oblastech měst Fatima, Caldas da Rainha, Figueira da Foz a podobně – z větší části rodinně vedené hotely s dlouhou tradicí se nachází v centrech měst. Poblíž hotelů jsou restaurace, občanská vybavenost i menší nákupní možnosti. Hotely disponují recepcí s lobby barem, restaurací, v některých hotelech obchodem, wifi připojením k internetu (ve společných prostorách hotelu).


Vybavení pokoje: standardní pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV se SAT, telefonem, minibarem (za poplatek), koupelnou s toaletou a fénem.

Program zájezdu

1. den: Přílet do Portugalska (Lisabon nebo Porto); po přivítání delegátem na letišti následuje transfer do hotelu v středním Portugalsku a informační schůzka, během které se dozvíme podrobnosti o programu zájezdu. Přenocování v min. 3* hotelu.
2. den: výlet Střední Portugalsko: Fátima, Nazaré, Óbidos: po snídani v hotelu se vydáme na pěší procházku městem Fátima, které je jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě. Navštívíme Svatyni Fátimy, známou též pod názvem Basilika Panny Marie Fátimské. Basiliku si prohlídneme a dozvíme se podrobnosti o zjevení Panny Marie. Prohlídneme si sochu Panny Marie a další památky tohoto komplexu. Poté se vydáme kolem pobřeží oceánu do rybářského městečka Nazaré. Užijeme si nádherných výhledů na městečko a oceán z vrcholků zdejších útesů. Pokračujeme do romantické starobylé vesničky Óbidos, která je známá zachovalým středověkým hradem, opevněním a vynikajícím cherry likérem. Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.
3. den: hlavní město Lisabon: snídaně na hotelu. Dnes se podíváme do hlavního města Portugalska, do unikátního města na konci Evropy a na začátku Atlantského oceánu, do Lisabonu. Pohlídneme si staré město s nádhernými třídami a náměstími a nejstarší čtvrť města Alfamu s křivolakými uličkami, kterými prolézají historické tramvaje. Poté navštívíme čtvrt Belém, kde se nachází dvě vyhlášené památky UNESCO - klášter Sv. Jeronýma a Belémská věž (vstup individuálně za poplatek). Na závěr se projdeme po nábřeží řeky Tejo, kde se nám naskytne nádherné panorama na Památník objevitelů a monumentální Most 25. Dubna. Poté návrat do hotelu. Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.
4. den: Coimbra: dnes po snídani máme na programu návštěvu starobylého města Coimbra, které se nachází v centrální části státu na březích řeky Mondego. Ve městě sídlí nejstarší universita portugalsky mluvícího světa, jež byla založená již v roce 1290 a spolu s pozoruhodnou barokní knihovnou je zapsána mezi světové památky UNESCO. Universitu s knihovnou si pohlídneme (vstup individuálně za poplatek). Celé město má díky své dlouholeté universitní tradicí neopakovatelnou atmosféru. V malých uličkách starého města se nachází koleje a bezpočet hospůdek a barů, kde se setkávají mladí studenti a zpívají zdejší typické melancholické písně zvané „fado“. Prohlídneme si katedrálu Sv. Kláry, kde je umístněná hrobka královny Isabel. Poté návrat do hotelu. Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.
5. den: Porto: snídaně a poté se vydáme na cestu malebnou krajinou do druhého největšího města Portugalska – Porta. Během panoramatické prohlídky města si užijeme pozoruhodné výhledy na staré historické centrum zvané Ribeira, které se týčí nad údolím řeky Douro a vytváří tak neopakovatelný kolorit tohoto města. Uvidíme nejhezčí památky města, jako katedrálu a starý Bursovní palác. Celé centrum města je zapsané v světovém dědictví UNESCO. Návštěva Porta by nebyla kompletní, aniž bychom neochutnali vynikající portské víno, které je celosvětovým vývozním artiklem z této oblasti (návšteva sklípku fakultativně). Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.
6. den: Aveiro / Costa Nova: po snídani v hotelu se vydáme na sever krajiny, kde navštívíme jedno z nejdůležitějších měst Portugalska – Aveiro. Město je známe svojí moderní universitou, moderními technologickými podniky, důležitým dopravním přístavem, ale naleznete zde i množství historických památek, muzeí a hezkou pláž. Město je protkané vodními kanály a je známe jako portugalské Benátky. Historické centrum města si prohlídneme a budeme mít možnost vychutnat skvělou středomořskou atmosféru. V ceně výletu je i romantická plavba tradiční lodičkou na místních kanálech. U města se rozkládá nádherná a rozsáhlá pláž s bílým pískem nazývaná Costa Nova Beach. I když voda je zde většinou poměrně studená, zdejší klid a nádherné přírodní prostředí je mezi místními i turisty velmi ceněno. Poté návrat do hotelu. Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.
7. den: Pohádková Sintra a nejzápadnější cíp pevninské Evropy Cabo da Roca (extra výlet): dnes se vypravíme směrem na jih do oblasti hustých borovicových lesů, uprostřed kterých se nachází bývalé královské město Sintra. Dnes je Sintra pro svoji jedinečnost zapsána ve světovém dědictví UNESCO. Město si oblíbili portugalští panovníci pro své kouzlo a příjemné klima a po mnoho let zde stavěli svá velkolepá královská sídla. Centrum malebné Sintry je plné pohádkových, barevných měšťanských domů a v uličkách jsou roztroušena muzea, galerie, kavárny a obchůdky. Přímo v centru se nachází i rozlehlý Národní palác (vstup extra) a v okolí městečka další nádherné paláce a parky. Po prohlídce centra města se přesuneme příjemnou procházkou k magickému zámečku Quinta da Regaleira, v areálu kterého se budeme toulat okouzlujícími zahradami s nečetnými cestičkami, jezírky, vodními prvky, věžičkami a samozřejmě budeme se kochat bohatou tropickou flórou. Na konci stezky nás čeká krátká prohlídka zámečku. Po prohlídce Sintry se vydáme podél skalnatého pobřeží k nejzápadnějšímu body pevninské Evropy – Cabo da Roca. Jedná se o výběžek, na kterém se nachází maják a nabízí se zde nádherné výhledy na okolí pobřeží a útesy. V podvečer návrat do hotelu. Cena výletu samostatně: 60 € včetně vstupu do zámečku a zahrad. Večeře a přenocování v min. 3* hotelu.
8. den: Návrat domů: tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště a odlet zpátky do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

duben 2024

17.04. - 24.04.2024 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
18 980 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

květen 2024

03.05. - 10.05.2024 pátek - pátek
polopenze letecky (Praha)
18 980 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

červen 2024

05.06. - 12.06.2024 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
Sleva 30% 26 980 Kč 18 980 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2024

04.09. - 11.09.2024 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
Sleva 28% 26 980 Kč 19 480 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

říjen 2024

09.10. - 16.10.2024 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
Sleva 30% 26 980 Kč 18 980 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Slevy

  • Akční cena platí do další aktualizace.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu do Portugalska a zpět (let může být operován s přestupem)
  • veškeré letištní taxy a poplatky vč. paliva
  • transfer letiště – hotel - letiště
  • ubytování na 7 nocí v hotelu kategorie min. 3*
  • polopenze vč. nápojů (u večeří voda a víno)
  • služby česky hovořícího delegáta
  • pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu (příplatek: 1190 Kč)
  • fakultativní výlety a služby (možno přiobjednat formou programového balíčku na místě u delegáta)